decembrie 3, 2022

Volei Municipal Zalau-victorie la Dej

Etapa a V-a a Ligii A1, volei masculin a adus fata in fata in Sala Sporturilor din Dej doua echipe care se cunosteau

rn

ca stil si potential. In primul set echipele au mers " cap la cap ", pana la 28-30. Deci set Zalau.
In setul 2 insa, pe fondul relaxarii jocului la fileu, preluari gresite, servicii in fileu, Dej-ul a prins curaj.
Astfel antrenorii Marius Dascalu si Tibi Szilagyi au impulsionat la maxim elevii sperand intr-o surpriza contra zalauanilor.Asadar, 25-22 si 1-1 la seturi. Insa zalauanii in setul 3 si-au reamintit ca sunt favoriti si au facut rapid 25-17, scor seturi 1-2. Ultimul set a fost extrem de echilibrat si Volei Municipal Zalau face 26-24 si implicit 1-3.
Au arbitrat Stefan M ( A1 ) si Mateizer A .( A2). Observator FRVolei- Cojocaru A.
Unirea Dej- Dumitrache, Ocunschi, Mihalescu, Bartha, Koci, Milos, Rata, Magdas.
VM Zalau-Del Bosco, Cherbeleata, Ghionea, Szabo, Muscina, Mineiro, Spanu.Antr. Bogdan Tanase.
Clasament. 1. Dinamo Bucuresti 14p. 2. Arcada Galati 12p. 3. VM Zalau 12p.

Lasă un răspuns

NOTA: sunt interzise injuriile, incitările la ură ori violență, cuvintele obscene și atacul la persoană. Publicația „Graiul Sălajului” nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea formulării acestora revenind integral autorului comentariului. Orice persoană care se consideră prejudiciată de conținutul unui comentariu, are posibilitatea să solicite ștergerea comentariului respectiv, în baza unei cereri în acest sens, transmise pe adresa de email a redacției: graiulsj@unisys.ro