februarie 6, 2023

Volei Municipal Zalau, calificare la pas in final-four-ul Cupei Romaniei

Gruparea antrenata de Nikolay Jeliazkov a facut un meci reusit in deplasarea de la Unirea Dej, unde s-a impus cu 3 – 0. Dupa acest rezultat, formatia zalauana s-a calificat in final-four-ul competitiei, unde va avea ocazia sa se bata pentru castigarea trofeului

rn

Eliminata din Cupa Challenge, Volei Municipal Zalau a ramas sa se concentreze pe competitiile interne, Divizia A1 si Cupa Romaniei. in cea de-a doua competitie interna, gruparea de sub Meses este deja calificata in final-four, dupa ce duminica dupa-amiaza a reusit sa treaca in sferturi de Unirea Dej.
Chiar daca partida a avut loc intr-o singura mansa pe terenul echipei de pe Somes, Volei Municipal Zalau a fost suprioara la toate capitolele si s-a impus cu 3 – 0.
Din debutul primului set, oaspetii au avut avantaj consistent si au reusit sa castige primul act cu 25 – 16.
Tot o diferenta de noua puncte s-a inregistrat si in setul al doilea in care Volei Municipal Zalau a condus cu 5 – 3, 10 – 7, 13 – 7, diferenta pe final de set fiind si mai mare.
in setul trei, gazdele au jucat ceva mai bine si scorul a fost in unele momente strans. De la 14 – 17, s-a facut 17 – 18, dar a fost un simplu “foc de paie”, deoarece tot echipa lui Nikolay Jeliazkov s-a impus si in acest partial, de data aceasta la o diferenta de sase puncte.

Lasă un răspuns

NOTA: sunt interzise injuriile, incitările la ură ori violență, cuvintele obscene și atacul la persoană. Publicația „Graiul Sălajului” nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea formulării acestora revenind integral autorului comentariului. Orice persoană care se consideră prejudiciată de conținutul unui comentariu, are posibilitatea să solicite ștergerea comentariului respectiv, în baza unei cereri în acest sens, transmise pe adresa de email a redacției: graiulsj@unisys.ro