septembrie 30, 2022

Victorie dupa victorie

Stiinta Bacau-Remat Zalau 1-3 (15-25, 23-25, 25-21, 28-30)
Echipa antrenata de Dragan Djordjevic si Aurel Vlaicu, Volei Club Municipal Remat Zalau s-a impus in deplasare la Stiinta Bacau, cu scorul de 3-1 (15-25, 23-25, 25-21, 28-30), intr-o partida contand pentru etapa a XVII-a a Diviziei A1 la volei masculin. Partida a inceput cu un prim set castigat clar de Todoran si compania, cu 25-15, dupa care, in setul doi, voleibalistii zalauani au facut cateva greseli personale, dar in cele din urma s-au impus cu 25-23. Vazandu-se in avantaj, in setul trei, elevii antrenati de Djordjevic/Vlaicu nu s-au concentrat la maximum si au pierdut setul trei cu 25-21. In setul patru, care a fost si cel mai disputat set, formatia de la poalele Mesesului s-a impus cu 30-28, castigand partida.
Pentru zalauani, aceasta victorie a fost a patra consecutiva in campionat si se pare ca acest inceput de an le prieste de minune voleibalistilor de la Remat. Cu acest succes, Gontariu si compania acumu-leaza 27 de puncte, dar din pacate stationand tot pe pozitia a sasea in clasamentul Diviziei A1 la volei masculin.
Rezultatele etapei a XVII-a:
Stiinta Bacau-Remat Zalau 1:3 (15-25, 23-25, 25-21, 28-30);
Steaua Bucuresti-Rapid Bucuresti 3:1 (-17, 18, 26, 22);
Constam Buzau-“U”Cluj 2:3;
Torpi Tg.Mures-Unirea Dej 1:3;
Explorari Baia Mare-Dinamo Bucuresti 1:3 (28, -17, -22, -20);
LPS Piatra Neamt-Tomis Constanta 0:3 (-19, -23, -11).

Lasă un răspuns

NOTA: sunt interzise injuriile, incitările la ură ori violență, cuvintele obscene și atacul la persoană. Publicația „Graiul Sălajului” nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea formulării acestora revenind integral autorului comentariului. Orice persoană care se consideră prejudiciată de conținutul unui comentariu, are posibilitatea să solicite ștergerea comentariului respectiv, în baza unei cereri în acest sens, transmise pe adresa de email a redacției: graiulsj@unisys.ro