ianuarie 29, 2023

Programul returului Ligii a III-a Seria a VI-a

FC Silvania si FC Zalau, echipele care reprezinta judetul Salaj in Liga a III-a, mai au putin si intra in focul confruntarilor asteptate de toata lumea. Pe 27 februarie se reia Liga a III-a la fotbal, cu etapa a XVIII-a. In prima etapa a returului, FC Silvania se va deplasa la Unirea Dej, pe care a invins-o in tur cu 1-0, iar FC Zalau va incerca sa continue rezultate bune de la finalul turului, in deplasare la Sanatatea Cluj. Partidele vor incepe de la ora 14:00.
Programul returului:

Etapa a XVIII-a, 27 februarie:
Marmatia Sighet-CSM Sebes;
Inter Fagaras-Gloria Bistrita II;
Unirea Ungheni-CFR Cluj II;
Sanatatea Cluj-FC Zalau;
FC Cisnadie-Avantul Reghin;
Bihorul Beius-Liberty II;
FC Bihor Oradea II-FC Baia Mare;
Gaz Metan Tg.Ms- Seso Iara;
Unirea Dej-FC Silvania.

Etapa a XIX-a, 6 martie:
Gloria Bistrita II -Marmatia Sighet;
CFR Cluj II -Inter Fagaras;
FC Zalau-Unirea Ungheni;
Liberty II-Sanatatea Cluj;
FC Baia Mare-FC Cisnadie;
Avantul Reghin- Bihorul Beius;
Seso Iara-FC Bihor Oradea II;
FC Silvania-Gaz Metan Targu Mures;
CSM Sebes-FC Unirea Dej.

Etapa a XX-a, 13 martie:
Gaz MetanTargu Mures-CSM Sebes;
Unirea Dej-Gloria Bistrita II;
Marmatia Sighet-CFR Cluj II;
Sanatatea Cluj-Avantul Reghin;
FC Zalau-Liberty Oradea II;
Bihorul Beius-FC Baia Mare;
FC Cisnadie-FC Seso Iara;
FC Bihor Oradea II-FC Silvania;
Unirea Ungheni-Inter Fagaras.

Etapa a XXI-a, 20 martie:
Avantul Reghin-FC Zalau;
Inter Fagaras-Marmatia Sighet;
Liberty II-Unirea Ungheni;
FC Baia Mare-Sanatatea Cluj;
FC Silvania-FC Cisnadie;
FC Seso Iara-Bihorul Beius;
CSM Sebes-FC Bihor Oradea II;
Gloria Bistrita II-Gaz Metan Targu Mures;
CFR Cluj II-FC Unirea Dej.

Etapa a XXII-a, 27 martie:
Sanatatea Cluj-FC Seso Iara;
Bihorul Beius-FC Silvania;
Unirea Ungheni-Marmatia Sighet;
Unirea Dej-Inter Fagaras;
FC Cisnadie-CSM Sebes;
FC Bihor Oradea II-Gloria Bistrita II;
Gaz Metan Targu Mures- CFR Cluj II;
Liberty II-Avantul Reghin;
FC Zalau-FC Baia Mare.

Etapa a XXIII-a, 4 aprilie:
Seso Iara- FC Zalau;
FC Baia Mare-Liberty II;
Avantul Reghin-Unirea Ungheni;
FC SILVANIA-Sanatatea Cluj;
Gloria Bistrita II-FC Cisnadie;
CSM Sebes-Bihorul Beius;
CFR Cluj II-FC Bihorul Oradea II;
Inter Fagaras-Gaz Metan Targu Mures;
Marmatia Sighet-Unirea Dej.

Etapa a XXIV-a, 7 aprilie:
Sanatatea Cluj-CSM Sebes;
Bihorul Beius-Gloria Bistrita II;
FC Cisnadie-CFR Cluj II;
Avantul Reghin-FC Baia Mare;
Liberty II-Seso Iara;
FC Zalau-FC Silvania;
Gaz Metan Targu Mures-Marmatia Sighet;
FC Bihor Oradea II-Inter Fagaras;
Unirea Ungheni-Unirea Dej.

Etapa a XXV-a, 10 aprilie:
CSM Sebes-FC Zalau;
FC Seso Iara-Avantul Reghin
FC Silvania-Liberty II;
FC Baia Mare-Unirea Ungheni;
Gloria Bistrita II-Sanatatea Cluj;
Inter Fagaras-FC Cisnadie;
CFR Cluj II-Bihorul Beius;
Marmatia Sighet-FC Bihor Oradea II;
Unirea Dej-Gaz Metan Targu Mures.

Etapa a XXVI-a, 17 aprilie:
Liberty II-CSM Sebes;
FC Zalau-Gloria Bistrita II;
Sanatatea Cluj-CFR Cluj II;
FC Baia Mare-Seso Iara;
Avantul Reghin-FC Silvania;
FC Cisnadie-Marmatia Sighet;
Bihorul Beius-Inter Fagaras;
Unirea Ungheni-Gaz Metan Targu Mures;
FC Bihor Oradea II-Unirea Dej.

Etapa a XXVII-a, 24 aprilie:
CFR Cluj II-FC Zalau;
CSM Sebes-Avantul Reghin;
GLORIA Bistrita II-Liberty II;
FC Silvania-FC Baia Mare;
Seso Iara-Unirea Ungheni;
Inter Fagaras-Sanatatea Cluj;
Unirea Dej-FC Cisnadie;
Marmatia Sighet-Bihorul Beius;
Gaz Metan Targu Mures-FC Bihor Oradea II.

Etapa a XXVIII-a, 1 mai:
FC Baia Mare-CSM Sebes
Avantul Reghin-Gloria Bistrita II;
Liberty II-CFR Cluj II;
Seso Iara-FC Silvania;
Sanatatea Cluj-Marmatia Sighet;
FC Zalau-Inter Fagaras;
Unirea Ungheni-FC Bihor Oradea II;
FC Cisnadie-Gaz Metan Targu Mures.
Bihorul Beius-Unirea Dej.

Etapa a XXIX-a, 8 mai:
Marmatia Sighet-FC Zalau;
CFR Cluj II-Avantul Reghin;
Inter Fagaras-FC Bihor Oradea II;
Gloria Bistrita II-FC Baia Mare;
CSM Sebes-Seso Iara;
FC Silvania-Unirea Ungheni;
Unirea Dej- Sanatatea Cluj;
FC Bihor Oradea II-FC Cisnadie;
Gaz Metan Targu Mures-Bihorul Beius.

Etapa a XXX-a, 11 mai:
FC Silvania-CSM Sebes;
Seso Iara-Gloria Bistrita II;
FC Baia Mare-CFR Cluj II;
Liberty II-Marmatia Sighet;
Avantul Reghin-Inter Fagaras;
Unirea Ungheni-FC Cisnadie;
Bihorul Beius-FC Bihor Oradea II;
Sanatatea Cluj-Gaz Metan Targu Mures;
FC Zalau-Unirea Dej.

Etapa a XXXI-a, 15 mai:
Unirea Ungheni-CSM Sebes
Gaz MetanTargu Mures-FC Zalau;
Marmatia Sighet- Avantul Reghin;
Unirea Dej-Liberty II;
Inter Fagaras-FC Baia Mare;
CFR Cluj II-Seso Iara;
Gloria Bistrita II-FC Silvania;
FC Bihor Oradea II-Sanatatea Cluj;
FC Cisnadie-Bihorul Beius.

Etapa a XXXII-a, 22 mai:
CSM Sebes-Gloria Bistrita II;
FC Silvania-CFR Cluj II;
FC Baia Mare-Marmatia Sighet;
Seso Iara-Inter Fagaras;
Bihorul Beius-Unirea Ungheni;
Sanatatea Cluj-FC Cisnadie;
FC Zalau-FC Bihor Oradea II;
Liberty II-Gaz Metan Targu Mures;
Avantul Reghin-Unirea Dej.

Etapa a XXXIII-a, 29 mai:
CFR Cluj II- CSM Sebes
Unirea Ungheni-Gloria Bistrita II;
FC Cisnadie-FC Zalau;
Gaz Metan Targu Mures-Avantul Reghin;
FC Bihor Oradea II-Liberty II;
Unirea Dej-FC Baia Mare;
Marmatia Sighet-Seso Iara;
Inter Fagaras-FC Silvania;
Bihorul Beius-Sanatatea Cluj.

Etapa a XXXIV-a, 5 iunie:
Gloria Bistrita II-CFR Cluj II;
FC Silvania-Marmatia Sighet;
CSM Sebes-Inter Fagaras;
Sanatatea Cluj-Unirea Ungheni;
Liberty II-FC Cisnadie;
FC Zalau-Bihorul Beius;
Avantul Reghin-FC Bihor Oradea II;
FC Baia Mare-Gaz Metan Targu Mures;
Seso Iara-Unirea Dej.

Lasă un răspuns

NOTA: sunt interzise injuriile, incitările la ură ori violență, cuvintele obscene și atacul la persoană. Publicația „Graiul Sălajului” nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea formulării acestora revenind integral autorului comentariului. Orice persoană care se consideră prejudiciată de conținutul unui comentariu, are posibilitatea să solicite ștergerea comentariului respectiv, în baza unei cereri în acest sens, transmise pe adresa de email a redacției: graiulsj@unisys.ro

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Sari la conținut