noiembrie 26, 2022

CS Barcau Nusfalau continua sa fie lider in Liga a IV-a

Formatia condusa de Radu Mate are doua puncte avans fata de principalele trei urmaritoare, cu o etapa inaintea finalului de tur

Final de tur incins in Liga a IV-a Salaj, campioana de toamna urmand a se decide dupa ultima etapa de duminica. Deocamdata, pe primul loc a ramas CS Barcau Nusfalau, dupa ce formatia condusa de Radu Mate s-a impus in deplasarea de la Gloria Ban si are in continuare avans de doua puncte fata de principalele urmaritoare.

Trei echipe sunt in continuare la egalitate de puncte, este vorba de Rapid Jibou, Unirea Mirsid si Dumbrava Galgau. Chiar daca CS Crasna s-a deplasat pe Somes cu doar 9 jucatori, formatia jibouana a intampinat probleme in prima repriza, dar a reusit sa se desprinda decisiv in partea secunda si a ramas pe locul secund.
O victorie si mai clara a obtinut Unirea Mirsid, care a disput cu scorul de 5 – 0 pe teren propriu de CS Hida. in schimb, Dumbrava Galgau a avut o noua partida dificila pe teren propriu cu AS Chiesd. Oaspetii au deschis scorul in ultimul sfert de ora, dar Dumbrava a egalat dintr-un penalty transformat de Adrian Pop. in prelungiri, formatia condusa de Aurel Pintican a obtinut stop_coloana victoria prin golul lui Gabriel Marcean si acum se pregateste pentru derby-ul finalului de tur cu CS Barcau Nusfalau.
si Olimpic Bocsa a avut emotii cu “lanterna rosie”, astfel ca Sportul simleu a condus cu 2 – 0 dupa 15 minute. Pana la pauza, Olimpic a egalat, dar a avut in continuare dificultati, reusind sa marcheze golul victorie abia in prelungiri.
Silvania Cehu Silvaniei a facut un nou pas gresit in lupta la titlu si a remizat pe terenul celor de la Flacara Halmasd. in aceste conditii, echipa antrenata de Adrian Deac este la patru puncte in spatele liderului si sansele la primul loc s-au diminuat.
Gloria Bobota si Benfica Ileanda au remizat la capatul unui meci fara goluri, insa rezultatul nu a multumit nicio tabara, avand in vedere situatia din clasament.

Lasă un răspuns

NOTA: sunt interzise injuriile, incitările la ură ori violență, cuvintele obscene și atacul la persoană. Publicația „Graiul Sălajului” nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea formulării acestora revenind integral autorului comentariului. Orice persoană care se consideră prejudiciată de conținutul unui comentariu, are posibilitatea să solicite ștergerea comentariului respectiv, în baza unei cereri în acest sens, transmise pe adresa de email a redacției: graiulsj@unisys.ro