RSS Feed

VM Zalau a castigat meciul cu SCM Craiova

16 Aprilie 2018

VM Zalau – SCMU Craiova 3 - 0

Disputat vineri seara in Sala Sporturilor din Zalau, meciul a contat in economia clasamentului Diviziei A1 la volei masculin. Echipa din Zalau s-a impus in trei seturi, scor 3 – 0, dupa doar o ora si 21 de minute de joc.

Primul set a fost cel mai echilibrat. Craiova a aratat ca este un adversar dificil, insa, in cele din urma, Volei Municipal Zalau s-a impus scor 25-23.
Setul al doilea a fost castigat de echipa din Zalau la o diferenta de cinci puncte, scor 25 – 20, iar ultimul set a fost castigat cu 25 – 17.
Pentru Volei Municipal Zalau, cele mai multe puncte le-a realizat capitanul Leo Da

VM Zalau a castigat  meciul cu SCM Craiova
l Bosco (22 la numar).
“n urma acestui rezultat, Volei Municipal Zalau si-a asigurat in proportie de 90 la suta locul patru, ceea ce inseamna si ramanerea in obiectivul propus in contractul de finantare cu Primaria Zalau, locurile 1-4.