Sondaj

RSS Feed

Victorie clara pentru juniorii A de la CS Atletic Zalau în fata “lanternei rosii”

14 Noiembrie 2017

CS Atletic Zalau trece printr-o perioada foarte buna, iar rezultatele juniorilor republicani dau sperante zalauanilor ca fotbalul din orasul de la poalele Mesesului nu a murit odata cu desfintarea celor de la FC Zalau. La juniori A, gruparea condusa de Paul Hodis este lider dupa 5 etape, pozitie pe care si-a consolidat-o sâmbata, dupa victoria obtinuta în fata celor de la Electrica Baia Mare.

Înca dinaintea partidei, zalauanii erau favoriti, având în vedere ca sunt neînvinsi, iar adversarul lor ocupa ultima pozitie în clasament cu un singur gol marcat în primele 4 etape si cu 41 primite, 17 dintre ele au fost primite etapa trecuta, pe teren propriu în fata celor de la FC Kiss Baia Mare.
În aceste conditii, CS Atletic Zalau a profitat din plin de forma slaba în care se afla echipa adversa si înca din primele minute ale jocului, elevii lui Calin Pop au pus probleme la poarta baimarenilor. Pâna la pauza, salajenii si-au creat un avantaj de doua goluri.
În partea secunda, jucatorii gruparii salajene au iesit mult mai motivati de la

cabine si au controlat jocul în totalitate, adversarii de la Electrica Baia Mare având mari probleme din a iesi din propria jumatate de teren. Inevitabilul s-a produs, iar CS Atletic a atacat cu toate liniile si au început sa apara si golurile. Adelin Morosan a marcat repede pentru 3 – 0, iar Adelin Teglas si Sebastian Duma au controlat mijlocul terenului. În partea dreapta s-a remarcat si Gabriel Lacatus, care a oferit doua centrari perfecte, care s-au transformat în gol.
CS Atletic Zalau “si-a permis” luxul de a rata si o lovitura de la 11m si pâna la urma meciul s-a încheiat cu victoria salajenilor, scor 8 – 0.