Sondaj



RSS Feed

Memorialul 'Radu Gog', editia a XV-a, cu numar record de echipe inscrise

Spectacol fotbalistic in weekend la Liceul Avram Iancu din Zalau

11 Ianuarie 2019

Editia a XV-a a memorialului Radu Gog incepe azi, la doua categorii, open si old-boys, la start fiind 25 de echipe, dintre care 16 la open, iar noua la categoria old-boys

Interes mare si pentru editia a XV-a a Memorialului Radu Gog care va avea loc de vineri si pana duminica in sala de sport a Liceului cu program sportiv “Avram Iancu” din Zalau, cu un numar record de echipe.

Pentru turneul caritabil din 2019 s-au inscris nu mai putin de 25 de echipe, dintre care 16 la open, iar alte noua la categoria old-boys.
La categoria open au fost formate patru grupe de cate patru echipe, in timp ce la old-boys s-au format trei grupe a cate trei formatii.
Turneul inceape azi, vineri 11 ianuarie, de la ora 16.30 si se va termina duminica, la ora 20.40, cand va avea loc festivitatea de premiere, pe parcursul a trei zile urmand sa se dispute nu mai putin de 45 de meciuri!
in cadrul turneului se va organiza si in acest an o tombola, iar daca pana acum era un singur premiu special, la editia din acest an sunt trei premii speciale. Este vorba de cate o minge originala Adidas Finale. insa, pe langa aceste trei mingi, participantii la tombola vor putea castiga si alte zeci de premii care vor fi puse la bataie de catre organizatori.
Vor fi premiati si fostii arbitri divizionari
Turneul se va intinde pe durata a trei zile, iar duminica vor avea loc finalele la ambele categorii. Dupa terminarea competitiei va avea loc festivitatea de premiere, in cadrul careia vor fi premiate echipele castigatorii si se vor acorda si premii individuale. Tot in cadrul festivitatii, ACS Cavalerii ii va premia pe fostii arbitri sau observatori divizionari pentru merite deosebite. Este vorba de Otto Anderco, Mihai Timoc, Tiberiu Demian, Tunyogi Ferenc, Liviu simonca, Nicolae Danciu, Gavril Birjac, Vincze Ioan, Pavel Cudur, Mihai Veres, Gheorghe Patrasca sau Vasile Stancel.
Componenta grupelor
Categoria OPEN:
Grupa A: Cetatea Buciumi, Adi Tab, STC Zalau si FS Grup
Grupa B: Dia Guard Divino, Grand Team simleu, Viitorul Poieni si Dream Team
Grupa C: TDI, Cavalerii, Tenaris si Onorel
Grupa D: Sporting Zalau, Info Plus, Senior Dream Team si “No Name”
Categoria Old-Boys
Grupa E: Old-Boys Info Plus, Ady Com si Michelin
Grupa F: Onorel, Young Boys si Vulturii Dej
Grupa G: Minerul Sarmasag, Simex simleu si Tunyogi Catering

Cine a fost Radu Gog

Radu Gog s-a nascut in 19 iunie 1978, a fost absolvent al Liceului Pedagogic ,,Gheorghe sincai”, al Facultatii de Istorie din cadrul Universitatii ,,Babes-Bolyai“ Cluj-Napoca (anul 2000) si al masteratului in Relatii Internationale (anul 2002). Era inscris la cursurile de doctorat in Integrarea Romaniei in Europa.
Ca arbitru, si-a inceput activitatea ca stagiar in 1995, iar un an mai tarziu a obtinut categoria a II-a. in 1999 a trecut cu brio examenul pentru categoria I, iar din 2000 a facut parte din lotul arbitrilor divizionari. A arbitrat peste 300 de partide de fotbal, dintre care 40 in Divizia C.
S-a remarcat pe plan profesional, dar si sportiv, unde era considerat unul dintre cei mai talentati arbitri din cadrul Comisiei Judetene a Arbitrilor Salaj. Varsta si calitatile sale il recomandau ca pe un adevarat arbitru de perspectiva.
Din pacate, toate visurile acestui tanar plin de virtutii s-au naruit in noaptea de 4 spre 5 ianuarie 2003, cand a fost victima unui

Spectacol fotbalistic in weekend la Liceul Avram Iancu din Zalau
tragic accident de circulatie petrecut in localitatea Ciumarna.
Ca un omagiu adus fostului lor coleg, membrii A.C.S. Cavalerii Zalau organizeaza la inceputul fiecarui an o competitia de minifotbal, Memorialul “Radu Gog”.
Aceasta actiune prilejuieste, pe langa comemorarea si depanarea unor amintiri cu Radu, si desfasurarea unei importante actiuni caritabile prin care este ajutata familia Gog: sotia Nadia si cele doua fiice, Andrada (17 ani) si Raluca (16 ani, care s-a nascut dupa decesul tatalui sau!).

Programul jocurilor

Vineri, ora 16.30: ACS Cavalerii – Tenaris (Grupa C)
Ora 17.10: Sporting Zalau – Info Plus (Grupa D)
Ora 17.50: Minerul Sarmasag – Tunyogi Catering (Grupa G)
Ora 18.30: Old Boys Info Plus – Michelin (Grupa E)
Ora 19.10: Dia Guard Cipricom – Dream Team (Grupa B)
Ora 19.50: ACS Cavalerii – TDI (Grupa C)
Ora 20.30: Cetatea Buciumi – FS Grup (Grupa A)
Sambata, ora 08.00: Cetatea B. – Adi Tab (Grupa A)
Ora 08.40: STC Zalau – FS Grup (Grupa A)
Ora 09.20: Tenaris – Onorel (O) (Grupa C)
Ora 10.00: Dream Team – Grand Team Simleu (Grupa B)
Ora 10.40: Dia Guard Cipricom – Viitorul Poieni (Grupa B)
Ora 11.20: Senior Dream Team – N & N (Grupa D)
Ora 12.00: Adi Tab – STC Zalau (Grupa A)
Ora 12.40: Grand Team Simleu – Viitorul Poieni (Grupa B)
Ora 13.20: Info Plus – N & N (Grupa D)
Ora 14.00: TDI – Onorel (O) (Grupa C)
Ora 14.40: Dream Team – Viitorul Poeni (Grupa B)
Ora 15.20: Ady Com – Michelin (Grupa E)
Ora 16.00: Young Boys – Vulturii Dej (Grupa F)
Ora 16.40: Simex Simleu – Tunyogi Catering (Grupa G)
Ora 17.20: Sporting Zalau – N & N (Grupa D)
Ora 18.00: Onorel (OB) – Vulturii Dej (Grupa F)
Ora 18.40: Old Boys Info Plus – Ady Com (Grupa E)
Ora 19.20: Minerul Sarmasag – Simex Simleu (Grupa G)
Ora 20.00: Onorel (OB) – Young Boys (Grupa F)
Ora 20.40: Sporting Zalau – Senior Dream Team (Grupa D)
Duminica, ora 08.00: Adi Tab – FS Grup (Grupa A)
Ora 08.40: Cetatea Buciumi – STC Zalau (Grupa A)
Ora 09.20: ACS Cavalerii – Onorel (O) (Grupa C)
Ora 10.00: TDI – Tenaris (Grupa C)
Ora 10.40: Grand Team Sim.- Dia Guard Cipricom (Grupa B)
Ora 11.20: Info Plus – Senior Dream (Grupa D)
Ora 12.00: Semifinala 1 Old Boys
Ora 12.40: Semifinala 2 Old Boys
Ora 13.20: 1A-2B Sfert 1 Open
Ora 14.00: 1C-2D Sfert 3 Open
Ora 14.40: 1B-2A Sfert 2 Open
Ora 15.20: 1D-2C Sfert 4 Open
Ora 16.00: Finala mica Old Boys
Ora 16.40: Sf.1 – Sf.3 Semifinala 1 Open
Ora 17.20: Sf.2 – Sf.4 Semifinala 2 Open
Ora 18.00: Finala mica Open
Ora 18.40: Finala mare Old-Boys
Ora 19.20: Tombola
Ora 20.00: Finala Mare
Ora 20.40: Festivitatea de premiere

Vizualizari 1366
Comentarii articol

como>

in 11 Ianuarie 2019 7:03

Trebuiau amititi printre premiati si Ioan Lantos, I

como>

in 11 Ianuarie 2019 7:07

Ioska cadar, Ortelecan din Ciumarna, , Hulpoi din Sanmihai, sau postmortem - Mitica Popa - Grasu din Sanmihai.si multi altii.

 (nu este publicat)
NOTA: Sunt interzise injuriile, cuvintele obscene si atacul la persoana.

Site-ul graiulsalajului.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.