RSS Feed

HC Zalau a umilit Universitatea Cluj

16 Aprilie 2018

HC Zalau - "U" Cluj 32 – 23 (16-10 la pauza)

Fetele pregatite de profesorul Gheorghe Tadici au facut un joc bun in fata rivalei Universitatea Cluj, pe care au invins-o la scor, 32 – 23, intr-un meci disputat sambata la Zalau, care a contat in economia Ligii Nationale la handbal feminin.

Meciul a inceput bine pentru HC Zalau, insa clujencele au revenit de la 5-2 si au egalat la 6-6. S-a mers apoi umar la umar pana la 10 – 10, cand HC Zalau s-a distantat la 6 goluri, iar la pauza tabela arata 16 – 10. “n repriza a doua, HC Zalau a condus si cu 24 – 13.
“n ultimele 15 minute de joc, Gheorghe Tadici a schimbat toata echipa, iar Zalaul juca cu rezervele Diana Nichitean, Sabrina La

zea, Andreea Stinga, Ana Ciolan, Cristiana Nica si Raluca Kelemen. “n aceste conditii, clujencele au mai redus din handicap, insa meciul s-a terminat cu scorul 32 – 23.
Dupa acest succes, HC Zalau ocupa pozitia a sasea, cu un punct mai putin decat CSM Bistita, care are 39 de pucnte si se afla pe cinci.