Derby la Zalau pentru locul IV

0
5

Formatia antrenata de Dragan Djordjevic si Aurel Vlaicu va intalni, sambata, la Zalau, in derby-ul etapei a XX-a din cadrul Diviziei A1 la volei masculin, pe Explorari Baia Mare, formatie ce in partida tur s-a impus la Baia Mare, cu 3-2, dupa ce voleibalistii zalauanii au condus la un moment dat cu 2-1.
O victorie in partida de sambata ar insemna, pentru Remat, asigurarea in mare parte a locului IV, dar si un moral bun pentru ultimele partide, cele cu U Cluj din deplasare si cu Torpi Targu Mures, de la Zalau, din ultima etapa. Gontariu si compania vin dupa sase succese consecutive, ultima victorie consemnandu-se in sala Giulesti, unde formatia de la poalele Mesesului s-a impus cu un categoric 3-0. Explorari Baia Mare a inregistrat in ultimele trei jocuri doua infrangeri (la Dinamo si la Constanta), iar in etapa trecuta baimarenii s-au impus pe propriul teren, in fata echipei LPS Piatra Neamt, cu scorul de 3-2. Inaintea partidei de sambata, Remat Zalau se afla pe pozitia a patra cu 31 de puncte, in timp ce Explorari Baia Mare ocupa pozitia a cincea, tot cu 31 de puncte, dar avand un setaveraj mai slab. Partida va fi arbitrata de cuplul Malaxia/Iliescu.
PROGRAMUL ETAPEI a XX-a, SAMBATA,
28 FEBRUARIE 2009:
Remat Zalau-Explorari Baia Mare;
LPS Piatra Neamt-Torpi Targu Mures;
Tomis Constanta-Constam Buzau;
Dinamo Bucuresti-Steaua Bucuresti;
Unirea Dej-Stiinta Bacau;
U Cluj-Rapid Bucuresti.
ETAPA URMATOARE VA AVEA LOC SAMBATA, 7 MARTIE, DUPA PROGRAMUL:
Constam Buzau-LPS Piatra Neamt;
Stiinta Bacau-Dinamo Bucuresti;
Rapid Bucuresti-Unirea Dej;
U Cluj-Remat Zalau;
Steaua Bucuresti-Tomis Constanta;
Torpi Targu Mures-Explorari Baia Mare.
Volei masculin, Divizia A1 Vest
Remat Zalau-Ex. Baia Mare Sambata, Sala Sporturilor,
ora 17:00
Volei Masculin, Divizia A2
Phoenix Simleu-UMF Cluj
Sambata, Sala de Sport a Colegiului Tehnic Iuliu Maniu, ora 12:00
ETAPA URMATOARE VA AVEA LOC SAMBATA, 7 MARTIE, DUPA PROGRAMUL:
Constam Buzau-LPS Piatra Neamt;
Stiinta Bacau-Dinamo Bucuresti;
Rapid Bucuresti-Unirea Dej;
U Cluj-Remat Zalau;
Steaua Bucuresti-Tomis Constanta;
Torpi Targu Mures-Explorari Baia Mare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here